Üheskoos hea uue Interneti poole

Tehniline kogukond toimetab oma asjadega küllalt märkamatult, aga vahel on vaja tagada ka väljundit. Selle kindlustab teovõimeline juhatus, kes korraldab suhtlust teiste ühingute ja koostööpartneritega ning hoiab korras raamatupidamise. Praegu on juhatusse jäänud Henrik Aavik ja Märt Põder, kes on kumbki omal alal meister, aga vajaksid siiski täiendust ja värskendust.

Netikogukond on viimase paari aasta jooksul hoidnud kätt võrguühenduste regulatsiooni pulsil olukordades, kus seda teised pole väga teha suutnud või tahtnud — alates seansiandmete kogumisest kuni propagandasaitide blokeerimise küsimusteni. Esimene neist on saanud esialgse lahenduse, mille seiramine edaspidi on püsivate muutuste tagamiseks oluline, teine aga eeldab jätkuvat kodanikuühiskonna poolset kontrolli, et Interneti baasomadusi ei toodaks ohvriks hooaajaliste poliitvõitude tarbeks.

Nagu Internet pole veel valmis pole arutelud veel kaugeltki lõppenud ei meil Eestis ega mujal maailmas, vaid pigem lähevad üha pingelisemaks. Kui soovid kaasa lüüa netikogukonna tegemistes, oled oodatud meie tegevustega tutvuma üldkoosolekule 2. mail 2023 algusega 17:30 kohvikus Literaat, ruumis “Tõde”, Telliskivi 60/2, Tallinnas.